www.mirovka.net

Internet…Volání…Televize

14.05.2011

Porucha uplinku pro 11 895 MHz
Dne 14. 5. 2011 přibližně v 17:00 udeřil blesk do uplinkové stanice pro transpondér 11 895 MHz v Bratislavě na vysílači Kamzík. Tento přírodní jev měl za následek výpadek programů Nova, Nova HD, Nova Sport HD, TV Barrandov, Retro Music Televison, Golf Channel.

Technici a pracovníci obsluhy nyní pracují na analýze škod a možnostech opravy.

Všem zákazníkům se velmi omlouváme. Zprávu budeme postupně aktualizovat, dle aktuálních informací o stavu opravy.

Program Nova (SD) je nyní možno sledovat na frekvenci 12 070 MHZ, ostatní programy nyní alternativní příjem nemají.

Zákaznický servis Skylink, 18:30

zdroj: www.skylink.cz

Aktualizováno 19:00 hod.

Oprava uplinku se podařila, programy již opět fungují.

Řešíte-li příjem televizního vysílání pro váš byt, dům, chatu či chalupu, může být v dnešní době poměrně obtížné zorientovat se ve všech možnostech a vybrat si pro vás ten nejvhodnější.

Satelitní digitální vysílání má značný náskok před pozemním digitálním vysíláním. Signál satelitního vysílání není přijímán z pozemních vysílačů, ale z antén umístěných na družicích, které se nacházejí na tzv. geostacionární dráze, tedy přibližně asi 36 tisíc km nad zemským povrchem. satelit

V současnosti je možno přijímat jak tv programy vysílané v MPEG2 tak i programy s vysokým rozlišením HDTV  (High-definition television). HDTV vysílání v České republice prožívá velký rozmach. Pro majitele televizí s FULL HD přínáší nejlepší možný obraz na trhu.

Obraz satelitního kompletu HDTV je vysílán v širokoúhlém formátu 16:9, barvy a jejich přechody vypadají realističtěji díky jejich většímu použitelnému rozsahu, vizuální informace je celkově 2x až 5x podrobnější, mezery mezi řádky jsou menší nebo nepostřehnutelné. Větší podrobnost umožňuje pohodlné sledování na větších úhlopříčkách. Při sledování na moderních televizorech s úhlopříčkou 90cm a více je již tento druh příjmu přímo nutností, jinak nevyužijete kvalitu televizoru který vlastníte.  K příjmu je třeba satelitní anténa (parabola) a satelitní příjmač s dekódovací kartou.

komplet

Proč  satelitní televize ?

  • Ušetříte - české, slovenské a stovky zahraničních televizních programů  zdarma !
  • Dostupnost příjmu  - na celém území ČR.
  • Zhodnotíte kvalitu Vašeho televizoru.
  • Pořízení je jednoduché - stačí nám zavolat a my se o vše postaráme za Vás !

mirovka.net